U Požegi proslavljen blagdan svete Terezije Avilske

katedrala_sv.terezija_02Na današnju svetkovinu zaštitnice požeške katedrale i grada Požege, na blagdan sv. Terezije Avilske, u istioimenoj katedrali u Požegi središnje je euharistijsko slavlje predvodio msgr. Želimir Puljić, koji je tako prvi put kao novi zadarski nadbiskup došao u grad svoje mladosti i u crkvu u kojoj je imao mladu misu, još 1974. godine. Današnjem je misnom slavlju nazočio i požeško-slavonski župan Marijan Aladrović sa svojim suradnicima.

katedrala_sv.terezija

Uz požeškoga biskupa Antuna Škvorčevića, u koncelebraciji su bili đakovačko-osječki nadbiskup i metropolit, predsjednik Hrvatske biskupske konferencije Marin Srakić, srijemski biskup Đuro Gašparović, bjelovarsko-križevački biskup Vjekoslav Huzjak te đakovačko osječki pomoćni biskup Đuro Hranić. Vjernici grada Požege iskazali su počast svojoj zaštinici i procesijom koja je s relikvijom sv. Terezije prošla od glavnoga trga iz crkve sv. Lovre do katedrale.

katedrala_sv.terezija_03