Županijski lovačaki savez u novouređenom prostoru

lovac_01Prigodnim presijecanjem vrpce, dugogodišnji lovac i tajnik Lovačkoga saveza Požeško-slavonske županije, Laca Grabusin otvorio je novouređene prostorije Županijskoga lovačkoga saveza u Dalmatinskoj ulici u Požegi. Tom su događaju, među ostalima, nazočili predsjednik Hrvatskoga lovačkoga saveza Đuro Dečak, župan požeško-slavonski Marijan Aladrović, predsjednik Županijskoga lovačkoga saveza Zdravko Vujnović te mnogi drugi.

lovac_06

Novouređeni lovački dom, koji ovdašnji lovci posjeduju više od trideset godina, prvi je put temeljito obnovljen i uređen tako da sada posjeduje modernu učionicu s pedesetak mjesta te sve potrebne prostorije u novom, modernijem i funkcionalnijem ruhu.

lovac_04

Uređeno je i dvorište te vanjski izgled zgrade koja je unatoč tomu zadržala onaj svoj prepoznatljivi štih.

lovac_03

Županijski lovački savez, rečeno je tom prigodom, u svom sustavu ima 26 lovačkih društava koja zajedno okupljaju oko 1300 članova, odnosno lovaca.

lovac_07