Dožupan Troha na braniteljskom turniru u Pakracu

turnir-pakrac_01Obilježavanje dvadesete godišnjice pogibije Vlade Laučana, prve žrtve u Domovinskom ratu na području Požeško-slavonske županije, ove je godine proteklo u znaku sportskih događanja koji su, uza sjećanje na stradanja hrvatskih branitelja,  imali i humanitarno-sportski karakter. Tako je na Stadionu malih sportova u Pakracu odigran četvrti po redu memorijalni malonogometni turnir "Vlado Laučan" na kojem je nastupilo šest momčadi.

turnir_-_pakrac_03

Na turniru, na kojem su uglavnom nastupili hrvatski branitelji, veterani, djeca branitelja iz Lipika i Pakraca, te članovi Udruge branitelja policije Daruvara 91., pobijedila je momčad "Djeca branitelja". Otvarajući turnir, županov zamjenik Ferdinand Troha je naglasio kako ova sportska manifestacija postaje jedna od prepoznatljivosti Pakraca, a posebno je vrijedna jer njeguje sjećanje na Vladu Laučana te sve poginule branitelje Hrvatske i Domovinski rat.

turnir_-_pakrac_02