U srednje škole upisan 1101 učenik, slobodna 72 mjesta

upisi-2011Odlukom Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa o upisu učenika u prvi razred srednjih škola u školskoj   godini  2011./2012.,  u osam srednjih škola na području Požeško-slavonske županije odobreno je ukupno 1200 upisnih mjesta. U  ljetnom upisnom roku, nakon provedena dva upisna kruga, upisan je ukupno 1101 učenik. Za jesenski upisni rok, koji će se održati od 22. do 25. kolovoza, ostala su još 72 slobodna mjesta.

Broj slobodnih mjesta po školama:
  • Srednja škola Pakrac: 14 slobodnih mjesta (3 u odjelu građevinski tehničar, 6 za zanimanje rukovatelj samohodnim građevinskim strojevima te 5  za zanimanje monter suhe gradnje).

  • Glazbena škola Požega: 13 slobodnih mjesta (12 u programu glazbenik - pripremna naobrazba  i 1 u programu glazbenik - program srednje škole).

  • Poljoprivredno-prehrambena škola: 18 slobodnih mjesta (5 u odjelu poljoprivredni tehničar opći, 1 u odjelu  prehrambeni tehničar, 1 u odjelu mehaničar poljoprivredne mehanizacije,  4 za zanimanje mesar te 7  mjesta za zanimanje pomoćni cvjećar - TES).

  • Tehnička škola Požega: 25 slobodnih mjesta (4 za zanimanje računalni tehničar za strojarstvo, 1 za zanimanje elektrotehničar, 11 za zanimanje tehničar za telekomunikacije te  9 mjesta  za zanimanje tehničar za mehatroniku).

  • Katolička klasična gimnazija Požega: 2 slobodna mjesta.

Ostale županijske srednje škole, požeška Gimnazija, Ekonomska te Obrtnička škola u Požegi u ljetnom su upisnom roku upisale predviđen broj učenika, odnosno popunile sva slobodna mjesta.