Sjećanje na hrvatskoga branitelja Josipa Kneževića

knezevic-1Obilježavajući dvadeset godina pogibije hrvatskoga branitelja Josipa Kneževića iz Nove Ljeskovice pokraj Čaglina, koji je život izgubio na osječkom bojištu kao pripadnik "Tigrova", Udruga za sport i rekreaciju "Josip Knežević" iz Nove Ljeskovice u tom je mjestu najistočnije općine Požeško-slavonske županije organizirala polaganje vijenaca, svetu misu i tradicionalni malonogometni turnir, a tom je prigodom i jedna ulica dobila ime Josipa Kneževića.

ljeskovica-3

Ispred Požeško-slavonske županije vijenac je položio županov zamjenik za gospodarstvo Željko Jakopović, obrativši se okupljenima prije otkrivanja table s natpisom Ulica Josipa Kneževića hrvatskog branitelja. Dožupan Jakopović je tom prigodom podsjetio na veličinu i žrtvu Josipa Kneževića, kazavši kako nikad ne smijemo zaboraviti hrvatske branitelje koji su u slobodnu Hrvatsku ugradili najviše što su mogli - svoje živote, zaduživši tako sve nas.

knezevic-2