Donacija Programu međugeneracijske solidarnosti

bicikli-1Prije godinu dana, zahvaljujući podršci Ministarstva obitelji, branitelja i međugeneracijske obitelji, preko Požeško-slavonske županije započelo je provođenje programa Pomoć u kući starijim osobama za područje grada Požege te općina: Brestovac i Jakšić. Da bi poboljšali kvalitetu usluge korisnicima programa, Županija požeško-slavonska donirala je bicikle u vrijednosti deset tisuća kuna gerontodomaćicama koje obilaze korisnike.

bicikli-2

Požeško-slavonski župan  Marijan Aladrović predao je bicikle gerontodomaćicama i pri tome im čestitao na razumijevanju i pomoći koje svakoga dana pružaju starim i nemoćnim osobama. Voditeljica programa Dnevni boravak i pomoć u kući starijim osobama, Irena Martinek u svoje te u ime svojih djelatnika zahvalila je na donaciji i naglasila da će im bicikli u znatnijoj mjeri pomoći u obavljanju poslova koji su vezani za poboljšanje kvalitete življenja dvjestotinjak starijih osoba, korisnika programa.