Župan Aladrović i ove godine na Danima polja duhana

duhan-2011-1Na sirovinskom području Hrvatskih duhana, tvrtke u sastavu Adris grupe, u Virovitici i Kutjevu dvanaestu su godinu zaredom održani Dani polja duhana, manifestacija međunarodnoga značaja koja okuplja proizvođače, stručnjake i kupce duhana iz cijeloga svijeta. Na Danima polja duhana gostima iz Brazila, Indonezije i desetak europskih zemalja predstavljena su napredna tehnološka rješenja u proizvodnji duhana. Tom je događaju i ove godine nazočio i požeško-slavonski župan Marijan Aladrović.

duhan-2011-2

Hrvatski duhani, kazao je njihov predsjednik uprave Mirko Boić, ove su godine zasadili 4.400 hektara, što je za sedam posto više u usporedbi s prošlom godinom, a očekuje se oko 9.500 tona duhana s prinosom od prosječno 2.700 kilograma po hektaru. Kako se procjenjuje, vrijednost ovogodišnjeg uroda iznosit će 180 milijuna kuna. Rezultat je to uspješne suradnje s proizvođačima s kojima su potpisani četverogodišnji ugovori, što je jedinstven primjer suradnje u svjetskoj poljoprivrednoj proizvodnji.

duhan-2011-3