Dvadeset godina od oslobađanja požeške vojarne

vojarna-11Ususret sutrašnjoj dvadesetoj obljetnici oslobađanja požeške vojarne od pripadnika bivše JNA, danas je na poligonu vojarne održano prigodno postrojavanjem vojnika pred pukovnikom Zdenkom Kosinom, zamjenikom zapovjednika požeške vojarne koji se potom i obratio okupljenima. Ispred Požeško-slavonske županije postrojavanju su nazočili požeško-slavonski župan Marijan Aladrović te njegov zamjenik za društvene djelatnosti Ferdinand Troha.

vojarna-2

Nakon prigodnoga govora pukovnika Kosine koji je podsjetio na dane koji su prethodili oslobađanju vojarne te na sam trenutak postavljanja hrvatske zastave na objekt čijim je osvajanjem Hrvatska vojska došla do značajnoga naoružanja koje je pomoglo u obrani države na više ratišta.

vojarna-4

Potom su predstavnici nazočnih izaslanstava pred spomen pločom hrvatskim braniteljima u krugu vojarne zapalili svijeću te je u vojnoj kapelici služena sveta misa koju je predvodio vojni kapelan, vlč. Željko Volarić.

vojarna-3