Županijski projekti navodnjavanja idu prema planu

brana-001Županov zamjenik za gospodarstvo Željko Jakopović izvijestio je novinare o županijskim projektima navodnjavanja koji se odvijaju prema zacrtanom planu. Naime, prema dožupanovim riječima, pri kraju je izgradnja sustava navodnjavanja u Kaptolu kojim će se moći navodnjavati stotinjak hektara poljoprivrednoga zemljišta. Nagodinu, pak, slijedi gradnja takvoga sustava na potezu Ramanovci - Bektež te nastavak radova na akumulaciji Londži u Čaglinu.

brana-002

- U Kaptolu je praktički riješena sva dokumentacija za nastavak projekta, pa bismo tako mogli navodnjavati još 40 hektara površina. Sustav navodnjavanja Ramanovci - Bektež odnosi se na 350 hektara poljoprivrednih površina. Što se tiče Londže, dogovorili smo daljnje aktivnosti, rješenje imovinsko-pravnih odnosa, obnovu projekta u potrebnom dijelu te ishođenje građevinske dozvole za drugu fazu čija će izgradnja, vjerujem, početi krajem iduće godine, a obuhvaćat će dovršetak brane, dakle samog nasipa, izmještanje TK kabela te izgradnju potrebne šumske ceste. Nakon  te faze  stvorit će se uvjeti za izgradnju i trećega sustava za navodnjavanje u našoj županiji koji bi s oko 2000 hektara bio i najveći. Akumulacija Londža sastavni je dio Nacionalnoga plana navodnjavanja RH - kazao je županov zamjenik Jakopović.