Svečano obilježen Dan Grada Lipika

Povodom blagdana sv. Franje Asiškog, zaštitnika grada, svečano je obilježen Dan Grada Lipika. Svečanost je počela polaganjem vijenaca kod Spomenika poginulim hrvatskim braniteljima u Lipiku, a ispred Županije vijence su položili župan Marijan Aladrović i njegovi zamjenici: Ferdinand Troha iŽeljko Jakopović. Normal 0 21 false false false HR X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;} Nakon odavanja počasti poginulim hrvatskim braniteljima služena je sveta misa u crkvi sv. Franje Asiškog u Lipiku, a misu je predvodio rektor svetišta u Mariji Bistrici velečasni Zlatko Koren.

Na Svečanoj sjednici Gradskog vijeća Grada Lipika koja je održana nakon misnoga slavlja, predsjednik Vijeća Ivan Molnar i gradonačelnik Antun Haramija održali su uvodne  govore o proteklih godinu dana. Obraćajući se gostima, među kojima su bili: veleposlanik Ukrajine u Republici Hrvatskoj Nj.E. Oleksandar Levčenko, državna tajnica u Ministarstvu gospodarstva, rada i poduzetništva gospođa Tihana Kraljić i saborski zastupnici gospoda: Franjo Lucić i Davor Huška, župan Aladrović čestitao je lipičankama i lipičanima njihov dan te dodao kako ravnatelju Specijalne bolnice za medicinsku rehabilitaciju Lipik, gospodinu Darku Kelemenu, prepušta da iznese vijest od velikog značenja  ne samo za Lipik nego i za cijelu Županiju. Ravnatelj Kelemen tako je sa posebnom radošću nazočnima obznanio da je za „Projekt sanacije i rekonstrukcije objekta Dom 1 i Rimske kupke“ vrijedan 13, 5 milijuna kuna potpisan sporazum između Ministrstva zdravstva i socijalne skrbi i Specijalne bolnice Lipik prema kojemu 8,5 milijuna kuna financira Ministarstvo iz kredita Razvojne banke Vijeća Europe, a 5 milijuna kuna Specijalna bolnica iz vlastitih sredstava. Obnovom navedenog objekta bolnica dobiva 39 bolesničkih postelja.

Državna tajnica u Ministarstvu gospodarstva, rada i poduzetništva, gospođa Tihana Kraljić obratila se nazočnima prigodnim govorom nakon kojega je sa gradonačelnikom Antunom Haramijom potpisala Ugovor vrijedan 900 tisuća kuna, a odnosi se na proširenje infrastrukture Poduzetničke zone 2 u Lipiku. Na Svečanoj sjednici govorili su još i: NJ.E. Oleksandr Levčenko, saborski zastupnici gospoda Franjo Lucić i Davor Huška, a na kraju Svečane sjednice predsjednik Vijeća i gradonačelnik uručili su godišnja priznanja zaslužnima.