Svečano obilježen Dan Grada Lipika

dan-lipika2011-zupanNakon odavanja počasti poginulim hrvatskim braniteljima služena je sveta misa u crkvi sv. Franje Asiškog u Lipiku, a misu je predvodio rektor svetišta u Mariji Bistrici velečasni Zlatko Koren. Na Svečanoj sjednici Gradskog vijeća, koja je održana nakon misnog slavlja, predsjednik Vijeća Ivan Molnar i gradonačelnik Antun Haramija održali su uvodne govore o proteklih godinu dana rada, a gradonačelnik je istaknuo da budućnost svoga Grada vidi u turizmu.  Obraćajući se uzvanicima, među kojima su bili: veleposlanik Ukrajine u Republici Hrvatskoj Nj.E. Oleksandr Levčenko, državna tajnica u Ministarstvu gospodarstva, rada i poduzetništva gospođa Tihana Kraljić i saborski zastupnici gospoda Franjo Lucić i Davor Huška, župan Marijan Aladrović čestitao je lipičankama i lipičanima njihov dan te dodao kako ravnatelju Specijalne bolnice za medicinsku rehabilitaciju Lipik prepušta da priopći vijest od velikog značenja ne samo za Lipik nego i za cijelu Županiju. Ravnatelj Specijalne bolnice, gospodin Darko Kelemen, tako je sa posebnom radošću nazočnima obznanio da je za "Projekt sanacije i rekonstrukcije objekta Dom 1 i Rimske kupke" vrijedan 13,5 milijuna kuna potpisan sporazum između Ministarstva zdravstva i socijalne skrbi i Specijalne bolnice Lipik, prema kojemu 8,5 milijuna kuna daje Ministarstvo iz kredita Razvojne banke Vijeća Europe, a 5 milijuna kuna Specijalna bolnica iz vlastitih sredstava. Obnovom navedenog objekta bolnica dobiva 39 novih bolesničkih postelja.
Državna tajnica u Ministarstvu gospodarstva, rada i poduzetništva gospođa Tihana Kraljić obratila se nazočnima prigodnim govorom nakon kojega je sa gradonačelnikom Lipika gospodinom Antunom Haramijom potpisala Ugovor vrijedan 900 tisuća kuna za proširenje infrastrukture Poduzetničke zone 2 u Lipiku. Osim navedenih, Lipičanima su Dan Grada čestitali prigodnim riječima  i: Nj.E. Oleksandr Levčenko, saborski zastupnici gospoda: Franjo Lucić i Davor Huška, a na kraju Sjednice predsjednik Vijeća i gradonačelnik predali su godišnje nagrade zaslužnima. Ovogodišnji dobitnici su: Specijalna bolnica za medicinsku rehabilitaciju, Udruga slijepih Pakrac - Lipik, umirovljena učiteljica Ankica Horvat i mladi glazbenik Zoran Cah.


dan-lipika2011-ugovor