Svetkovina svete Terezije Avilske u Požegi

terezija-1U povodu svetkovine svete Terezije Avilske, zaštitnice požeške katedrale, istoimene požeške župe, Katoličke klasične gimnazije u Požegi te grada Požege, u požeškoj je prvostolnici svečano euharistijsko slavlje predvodio đakovačko-osječki nadbiskup Marin Srakić, predsjednik Hrvatske biskupske konferencije. Koncelebrirali su domaći biskup Antun Škvorčević, srijemski Đuro Gašparović te bjelovarsko-križevački Vjekoslav Huzjak.

terezija-3

Slavlje je počelo procesijom s moćnikom svete Terezije od crkve Sv. Lovre, u kojoj su sudjelovali predstavnici različitih skupina vjernika iz župa grada Požege, učenici i djelatnici Katoličke klasične gimnazije u Požegi te predstavnici gradskih ustanova i udruga, Hrvatske vojske i policije. Među sudionicima svečanosti u katedrali bio je i požeško-slavonski župan Marijan Aladrović.

terezija-2

Pri kraju slavlja svi nazočni molitvom su posvjedočili svetoj Tereziji svoju odanost. Potom je biskup Škvorčević zahvalio nadbiskupu Srakiću i drugim biskupima za sudjelovanje na slavlju, a četvero učenika Katoličke osnovne škole uručilo im je prigodne darove koje su izradili marljivi caritasovi volonteri župe sv. Terezije Avilske. Po završetku slavlja vjernici su pobožno obilazili oko oltara u kojem se čuvaju moći najpoznatije španjolske svetice.

terezija-4