Dožupan Troha otvorio festival slovačke pjesme

slovac_u_jaksicu-1Županov zamjenik za društvene djelatnosti Ferdinand Troha u jakšićkoj je sportskoj dvorani otvorio trinaesti festival slovačke glazbe i pjesme koji je po drugi put u Jakšiću organizirao Savez Slovaka u Republici Hrvatskoj u suradnji s Maticom slovačkom  „Kukučin – Kuntarić“ iz Jakšića. Festival pod nazivom  „Ked' sa ruža rozvijala“ okupio je skupine slovačke nacionalne manjine iz cijele Hrvatske, od Rijeke do Iloka, uz nastup kulturno-umjetničkih društava iz Požeštine.

slovaci_u_jaksicu-3

Otvarajući smotru, dožupan Troha je posebno pozdravio goste pristigle izvan naše županije te im je zaželio uspješan nastup i dobar provod u našem kraju, a domaćinima, članovima Matice slovačke "Kukučin - Kuntarić" iz Jakšića čestitao je na organizaciji smotre, zaželjevši im također uspješan rad i u idućim godinama, kazavši kako će im pritom Požeško-slavonska županija i dalje pomagati u granicama svojih mogućnosti.

slovaci_u_jaksicu-4