Dožupan Troha na "Martinjskom veselju" SBTV-a

sbtv-1Slavonskobrodska televizija danas je u požeškoj pješačkoj zoni organizirala humanitarnu akciju nazvanu "Matinjsko veselje". Riječ je o prvoj takvoj akciji koju je SBTV organizirao, želeći se na taj način približiti gledateljima s Požeško-slavonske županije. Unatoč hladnom vremenu tijekom dvosatnoga programa odaziv je bio zadovoljavajući, a sva prikupljena sredstva donirana su Udruzi "MI" koja okuplja roditelje djece  s posebnim potrebama.

sbtv-4

Akciju je podržala i Požeško-slavonska županija, a tom je prigodom izravno u emisiji gostovao i županov zamjenik za društvene djelatnosti Ferdinand Troha koji je gledatelje SBTV-a upoznao s osnovnim značajkama naše županije i tradicijom martinja u Požeštini.

sbtv-3

Županov je zamjenik, naravno, izravno sudjelovao i u humanitarnoj akciji, doniravši novac za kuhano vino te za prigodan dar kupljen na štandu Udruge "Mi".

sbtv-2

Za dobru atmosferu u požeškoj pješačkoj zoni zadužen je bio glazbeni sastav "Castrum" iz Kaptola.

sbtv-5