Sjećanje na pogibiju 11 hrvatskih branitelja na Papuku

baza_na_papuku-1U sjećanje na  najtragičniji dan u obrani Požeštine u Domovinskom ratu, pogibiju jedanaest hrvatskih branitelja, mučki ubijenih iz zasjede prije dvadeset godina, 2. prosinca 1991. godine, roditelji, djeca, druga obitelj i prijatelji te suborci, predstavnici braniteljskih udruga, vojske, policije, Ministarstva obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti, Ureda državne uprave, Požeško-slavonske županije, gradova i općina, položili su danas vijence i zapalili svijeće uza spomen obilježje na Papuku iznad Velike.

baza_na_papuku-2

Ispred Požeško-slavonske županije vijenac su položili i svijeću zapalili požeško-slavonski župan Marijan Aladrović, njegov zamjenik Ferdinand Troha te pročelnica Ureda župana Sandra Sekulić Pojer, a tom je prigodom u društvu županijskih čelnika bio i saborski zastupnik Davor Huška, gradonačelnik Pakraca.

baza_na_papuku-3

Podsjetimo, 2. prosinca 1991. godine na Papuku, nedaleko od poznate vojne baze svoje su živote na oltar domovine položili Davor Dragić (22 godine), Jozo Koutni (29), Tade Nikić (32), Branko Peći (35), Tomo Perić (22), Damir Pišmiš (25), Tomislav Pranjković (36), Vinko Tomašević (20), Anđelko Tule (21), Tomislav Vužić-Mohenski (20), Ivica Zlomislić (24).

baza_na_papuku-4

Tom prigodom Papuk su danas pohodili i učenici područne osnovne škole iz Buka pokraj Pleternice koja nosi ime Tome Perića, jednoga od jedanaestorice hrvatskih vitezova koji su položili život na domovinski oltar prije dvadeset godina.

baza_na_papuku-5

Poslije polaganja vijenaca i paljenja svijeća, molitvu je uza spomenik poginulim hrvatskim braniteljima predvodio velički župnik vlč. Mario Sanić, uz koncelebraciju vojnoga kapelana vlč. Željka Volarića.

baza_na_papuku-6

Čelnici Požeško-slavonske županije i Općine Velike položili su vijenac i zapalili svijeću i uza spomen ploču poginulom Ivici Zlomisliću, postavljenu na područnoj školi u njegovim Radovancima, u društvu sumještana i rodbine poginuloga hrvatskoga viteza.

baza_na_papuku-7