Sjećanje na poginule Virovitičane, branitelje Pakraca

pakrac_-_virovitica_-_1Kod spomen obilježja u blizini mjesta Brusnik pokraj Pakraca  danas je održana komemoracija u znak sjećanja na dvanaest hrvatskih branitelja, pripadnika slavne virovitičke 127. brigade hrvatske vojske, mučki ubijenih za vrijeme Domovinskoga rata. Među onima koji su odali počast poginulim hrvatskim braniteljima Pakraca bilo je i izaslanstvo Požeško-slavonske županije, županov zamjenik Ferdinand Troha te pročelnica Ureda župana Sandra Sekulić Pojer.

pakrac_-_virovitica_-_2

Kao i prijašnjih godina, počast hrvatskim braniteljima odali su predstavnici obitelji poginulih, zatim mnogobrojnih udruga proisteklih iz Domovinskoga rata s područja Virovitičko-podravske i Požeško-slavonske županije te saborski zastupnik i predsjednik HVIDR-e RH  Josip Đakić, izaslanstva Virovitičko-podravske županije, Grada Virovitice, Općine Suhopolje, naravno, i Grada Pakraca, predvođeno gradonačelnikom Davorom Huškom.

pakrac_-_virovitica_-_4

Prije šest godina je otkriveno novo spomen obilježje dvanaestorici poginulih pripadnika 127. brigade hrvatske vojske - Denisu Resneru, Miroslavu Zecu, Ivanu Žeravici, Slavku Vrbančiću, Milanu Škrilecu, Željku Goričancu, Nenadu Oblučaru, Željku Maligecu, Željku Somljačanu, Miroslavu Petroviću, Tihomiru Miheliću i Vinku Belobrku - koji su nestali 29. prosinca 1991. godine u akciji oslobađanja  Brusnika, da bi se nekoliko dana kasnije doznalo se da su svi poginuli i mučki masakrirani.

pakrac_-_virovitica-_5

Nakon komemoracije, na kojoj se okupljenima obratio i požeški dožupan Troha, nazočni su položili cvijeće i zapalili svijeće i kod spomen ploče Borisu Raletiću, također poginulom pripadniku 127. brigade te kod spomen ploče na pakračkoj Kalvariji, podignute kao sjećanje na poginule hrvatske policajce iz Virovitice, Damira Babuka, Slavka Jagarinca, Damira Salopeka te Darka Strugara.

pakrac_-_virovitica_-_3