Završene brojne vincelovske proslave u Požeštini

vincelovo_-_101Tradicionalno obilježavanje početka vinogradarske godine u Požeštini, u našem kraju poznatije kao Vincelovo, i ove je godine obilježeno u vinogradima te na trgovima gradova i općina koje godinama njeguju siječanjsku tradiciju početka radova u vinogradima prigodnom rezidbom vinove loze te zazivanjem blagoslova, odnosno uspješne godine i dobroga uroda. Prvi su svečanost započeli Kaptolčani, nastavili je brojni privatni vinari kutjevačko-pleterničko-požeškoga vinogorja te u nedjelju navečer završili Veličani.

vincelovo_-_1002

Čelnici Požeško-slavonske županije, župan Marijan Aladrović te njegov zamjenik Ferdinand Troha i ove su godine pohodili većinu prigodnih svečanosti obilježavanja početka vinogradarske godine, odavši tako poštovanje tradiciji te priznanje vinogradarima i vinarima na njihovu trudu.

vincelovo_-_1003

Osim prigodne rezidbe i blagoslova, naravno, nezaobilazni su i ove godini bili paljenje vincelovske vatre te nastupi poznatih tamburaša koji su na trgovima uveseljavali okupljene građane.

vincelovo_-_104