Dom zdravlja s novom dentalnom ambulantom u Velikoj

velika-ambulanta-1Dom zdravlja Požeško-slavonske županije u zgradi Doma zdravlja u Velikoj osnovao je još jedan tim i otvorio novu stomatološku ordinaciju koju će voditi mlada požeška stomatologinja Ana Novačić. Ambulanta će raditi ponedjeljkom i četvrtkom poslijepodne od 13 do 19 sati, a ostale dane prije podne od 8 do 13 sati. Kako doznajemo od ravnatelja Doma zdravlja Požeško-slavonske županije Darka Puljašića, cijela je investicija financirana vlastitim sredstvima.

velika-ambulanta-2

– Po svojoj zakonskoj obvezi Dom zdravlja radi na širenju mreže, a ovdje imamo situaciju da oko 6.500 stanovnika gravitira Domu zdravlja u Velikoj. Stoga se ukazala potreba da se on pojača s još jednom stomatološkom ambulantom, da ljudi ne moraju putovati u Požegu. Ukazala nam se prilika da dobijemo novu mladu liječnicu i formiramo novi stomatološki tim i iskoristili smo je. Smatramo da će veliki broj pacijenata popuniti i ovu ambulantu te riješiti njezinu isplativost, a uz to stanovništvu osiguravamo dostupnu zaštitu u blizini njihovog stanovanja. – istaknuo je ravnatelj Puljašić te dodao kako velički Dom zdravlja ima tri ambulante opće medicine, dvije ambulante dentalne medicine, kućnu njegu i patronažnu službu.

velika-ambulanta-3jpg

-  Imam tu čast da počinjem s radom u novoj ambulanti dentalne medicine u Velikoj. Staž sam odradila za Dom zdravlja u Pleternici, a ovdje ćemo povući dio ljudi koji su bespotrebno putovali u Požegu i dio koji nije bio nigdje upisan. Ja sam mlada, sestra je mlada i u svom radu upotrebljavat ćemo nove metode i tehnike, tako da ćemo pružiti odličnu zaštitu i edukaciju našim pacijentima – kazala je Ana Novačić, voditeljica nove veličke dentalne ambulante te pozvala pacijente koji su neopredijeljeni ili one koji su nezadovoljni dosadašnjim stomatologom da se dođu upisati u novu ambulantu.