Dožupan Jakopović otvorio 5. Sajam poslova u Požegi

sajam_-_2012-1Peto izdanje Sajma poslova u Obrtničkom domu u Požegi ove je godine okupilo dvadesetak poslodavaca i obrazovnih ustanova s područja Požeštine i okolice koji su brojnim nezaposlenim ponudili osnovne informacije o svom poslovanju, ali i potencijalne potrebe za zapošljavanje određenih obrazovnih profila radne snage. Nezaposleni su se tom prigodom mogli i sami informirati o mogućnostima zaposlenja te ostaviti svoje životopise predstavnicima tvrtki i ustanova.

sajam_-_2012-3

Sajam koji je organizirao Hrvatski zavod za zapošljavanje iz Požege, a čiju je organizaciju pomogla i Požeško-slavonska županija, otvorio je županov zamjenik za gospodarstvo Željko Jakopović, kazavši kako naša Županija ne može izravno poticati smanjenje nezaposlenosti, no kroz neke mjere i projekte može pomoći nezaposlenima da postanu konkurentniji na tržištu rada, a kao primjer naveo je prošlogodišnji županijski program "Jačanje položaja žena na tržištu rada" kroz koji je prošlo preko 150 dugotrajno nezaposlenih žena, stekavši pritom nova zanimanja što je nekima pomoglo u pronalaženju posla.

sajam_-_2012-2