Osnovan Pčelarski savez Požeško-slavonske županije

pcele-1Dugo najavljivano okupljanje četiri pčelarske udruge naše županije u jednu organizaciju, konačno je dobilo i svoju pravnu formu. Naime, delegati iz svih pčelarskih udruga s našega područja okupili su se protekloga vikenda u Maloj županijskoj vijećnici te su i formalno osnovali Pčelarski savez Požeško-slavonske županije koji će zastupati interese svih.  Za predsjednika je jednoglasno izabran Vinko Saleta iz pčelarske udruge Pakrac-Lipik, koji je ujedno i delegat naše županije u Hrvatskom pčelarskom savezu (HPS).

pcele-2

Osnivanju Županijskoga pčelarskoga saveza nazočio je i županov zamjenik za gospodarstvo Željko Jakopović, koji je u uvodnom dijelu sastanka istaknuo kako su pčelari u našoj županiji zavidno organizirani te da će i kroz ovaj oblik udruživanja naći načina kako još bolje uskladiti potrebe svojih članova, osobito u novim programima u uvjetima Europske unije. Ispred Hrvatskoga pčelarskoga saveza, sastanku je nazočio i Tomislav Gerić, tajnik HPS-a koji je novoj organizaciji pčelara poželio uspješan rad.