Puhački orkestar Trenkovih pandura najbolji u državi!

panduri-1Zajednica  kulturnih  udruga  Požeško-slavonske  županije danas je na prigodnoj konferenciji za  novinare upoznala javnost  s   velikim  uspjehom  koji  su članovi  Gradske  glazbe Trenkovi panduri  ostvarili na  26. Smotri  puhačkih  orkestara Hrvatske protekloga  vikenda  u Novom Vinodolskom, osvojivši prvo mjesto. Nakon što su tri puta osvajali drugo i jedanput treće mjesto požeški su Panduri konačno uspjeli "pokoriti" Hrvatsku i zasjesti na tron puhačkih orkestara.

panduri-4

Mirko Ćaćić,  predsjednik i  dirigent   Gradske glazbe Trenkovi panduri, ujedno je i predsjednik  nedavno osnovane Zajednice  kulturnih udruga Požeško-slavonske županije,  ovih dana doista prima čestitke sa svih strana. Jedna je takva stigla i od Dražena Jelavića,  tajnika  Hrvatskoga  sabora  kulture, koja je i pročitana na današnjoj konferenciji.

Tom je prigodom naglašeno kako je  muziciranje Trenkovih  pandura, koji  imaju   trećinu  osnovnoškolaca  u svom  sastavu, bilo ravno  profesionalnim  simfoničarima, a  u Novom Vinodolskom su izveli vrlo  zahtjevna  djela - Splitski  akvarel Ive  Tijardovića  te   Williama Tell   G.A. Rossinija .  Panduri će se predstaviti i  na  razglednici  Hrvatskoga sabora  kulture   u  listopadu u HNK-u u Zagrebu, na  kojoj  se  predstavljaju  pobjednici svih nacionalnih  smotri  -  puhači,  plesači,  folklorni ansambli, tamburaški  orkestri,  mali  vokalni ansambli  i  zavičajni  pisci.

panduri-2

Okupljenim je novinarima Nenad  Jurčić, profesor  Glazbene  škole  u Požegi  i  član upravnoga  odbora Gradske  glazbe  Trenkovi panduri,   kazao  kako  je   i  njemu  kao  profesionalcu  iznimna  čast  svirati  pod  ravnanjem  Mirka Ćaćića,   vrhunskoga  pedagoga  i  glazbenika  koji  je  među  bolje  plasiranim  glazbama  u Novom Vinodolskom  bio  jedini  neprofesionalni dirigent.

Na  kraju  je konferencije Sunčica Bajić, blagajnica Zajednice kulturnih udruga Požeško-slavonske županije najavila radionicu   o  financijskom poslovanju  kulturnih udruga, koju  će  15.  i 16. lipnja u Hrvatskoj  gospodarskoj  komori   u Požegi   za  udruge  svih profila  održati požeška Udruga   računovođa  i  financijskih  djelatnika, dok je  Ana Pirović,  tajnica  Županijske zajednice kulturnih udruga   spomenula  kako  će  našu županiju na  nacionalnoj  smotri   koreografiranog  folklora  u Čakovcu početkom  listopada predstavljati  KUD Seljačka   sloga  iz  Prekopakre.

panduri-3