I ove godine tisuće vjernika na devetnici u Pleternici

devetnica-2012-1U Svetištu Gospe od suza u Pleternici večeras je završila devetnica koju je ove godine predvodio benediktinac p. Jozo Milanović iz jedinog samostana benediktinaca u Hrvatskoj koji se nalazi u Ćokovcu na otoku Pašmanu, dok je misu završne večeri predvodio požeški biskup Antun Škvorčević pred tisućama vjernika i hodočasnika kojih je ponajviše bilo iz pleterničkoga i požeškoga kraja, ali tradicionalno i iz susjednih županija te s prostora cijele Hrvatske i šire, ove godine i u nazočnosti gradišćanskih Hrvata.

devetnica-2012-2

Završnom je svečanom euharistijskom slavlju devetodnevnoga štovanja Gospe od suza u Pleternici nazočio i požeško-slavonski župan Marijan Aladrović sa suprugom, ali i mnogi drugi uzvanici, saborski zastupnik i gradonačelnik Pleternice Franjo Lucić, župan Vukovarsko-srijemske županije Božo Galić te mnogi drugi.

devetnica-2012-3