Partnerstvo s Centrom za mir, nenasilje i ljudska prava

nenasilje-1Požeško-slavonska  županija jedan  je od  partnera u  projektu  Mreža  nenasilja  istočne Hrvatske, čiji  je  nositelj Centar za mir, nenasilje i ljudska  prava iz Osijeka, a  provodit  će se u pet županija. Izjavu  o partnerstvu ispred Požeško-slavonske županije potpisao je Ferdinand Troha, županov zamjenik za  društvene djelatnosti. Predstavnici spomenutoga centra, koji djeluje punih  dvadeset  godina, na taj će način po prvi put  surađivati s našom županijom.

nenasilje-2

Cilj  projekta  je podržavanje  organizacija  civilnoga  društva u  prevenciji nasilja  među  djecom,  a  uz  Požeško-slavonsku županiju  partneri su  Brodsko-posavska  županija  te  tri  udruge  civilnoga  društva. Projekt  je  vrijedan  250  tisuća  eura.