Počelo proširenje sustava za navodnjavanje u Kaptolu

navodnjavanje-002Županov zamjenik za gospodarstvo Željko Jakopović izvijestio je kako su započeli radovi na drugoj fazi izgradnje sustava za navodnjavanje u Kaptolu koje, podsjetimo, s 35 posto sufinancira Požeško-slavonska županija dok ostali dio plaćaju Hrvatske vode. U drugoj fazi vrijednoj 400.000 kuna osigurat će se navodnjavanje za novih 40 hektara površina. Radove izvodi Vodoprivreda Vinkovci, a njihov se dovršetak očekuje do kraja ove godine.

Time će se iz akumulacije Bistre moći ukupno navodnjavati nešto više od 100 hektara obradivih površina pa će se i broj potencijalnih korisnika s dosad jednoga povećati na njih desetak.

- U planu je, odnosno tražit ćemo od Hrvatskih voda i povećanje kapaciteta akumulacije kroz izgradnju mikroakumulacije na prostoru iznad Bistre - izvijestio je dožupan Jakopović.

Inače, potrebitost sustava za navodnjavanje najbolje se vidjela protekloga iznadprosječno sušnoga ljeta.