Utorak, 24 Svibanj 2016 14:55

Svečana sjednica povodom Dana Osnovne škole fra Kaje Adžića Pleternica

U Osnovnoj školi fra Kaje Adžića Pleternica održana je svečana sjednica povodom Dana škole. Ove školske godine upisano je 880 učenika u centralnu te u sve područne škole. Uspjeh učenika u raznim predmetima te u športu na županijskoj i regionalnoj razini prigodno je nagradio ravnatelj škole. U sklopu sjednice organizirane su brojne plesne, glazbene i igrokazne predstave na kojima je izveden igrokaz na njemačkom jeziku. „Čast mi je što ove godine imamo dvije područne škole u procesu obnove, a to su područna škola u Kuzmici i područna škola u Sesvetama. Ovom prigodom nagradit ćemo tri učenika u kategorijama koje su izabrali naši pedagozi, a prema izboru učitelja. Prva kategorija učenika se odnosi na učenika koji je postigao najveći napredak u svom radu i ponašanju, druga kategorija je najučenik odnosno učenik koji je najljubazniji i najspremniji pomoći svojim prijateljima i posljednja kategorija odnosi se na učenika generacije, učenika koji je sve razrede osnovne škole završio s odličnim uspjehom. Također zahvaljujem se županu i Požeško – slavonskoj županiji na uspješnoj dugogodišnjoj suradnji“ – izjavio je ravnatelj škole Hrvoje Galić. Na svečanoj sjednici prisustvovao je župan Alojz Tomašević te njegov zamjenik Ferdinand Troha i pročelnica za društvene djelatnosti Vesna Vlašić. „Donedavno ova škola je bila najveća u Hrvatskoj i nadam se kako će to uskoro opet postati. Zahvaljujem se vama učiteljima, profesorima i ravnatelju što svoj posao ne prihvaćate samo kao rad za plaću već dajete sebe u odgoju učenika i pripremate ih za nove zadaće odlazak u srednje škole, a kasnije i na fakultetsko obrazovanje“ – rekao je župan Tomašević.

Pročitano 10852 puta