Srijeda, 25 Svibanj 2016 12:27

Dan otvorenih vrata vojarne 123. brigade Hrvatske vojske

Danas je u vojarni „123. brigade Hrvatske  vojske“  održan Dan otvorenih  vrata  u sklopu svečanog obilježavanja  Dana  Oružanih snaga Republike Hrvatske, Dana  Hrvatske  kopnene  vojske i 25.obljetnice  formiranja Oružanih  snaga Republike Hrvatske . „Čast mi je da danas možemo predstaviti vojarnu u sklopu obilježavanja Dana oružanih snaga RH. Izložili smo sredstva na kojima vršimo obuku pripadnika  oružanih snaga po pitanju logistike i logističke specijalnosti. Na ovim sredstvima obučavamo vojnike, dočasnike i časnike oružanih snaga za njihove buduće zadaće koje ih očekuju. Tu su vozila iz sklopa NATO programa i njihova priprema za operacije. Dan otvorenih vrata prakticiramo i u sklopu svečanih prisega, ali ovo je danas nešto posebno i vjerojatno je da će se netko od mladih posjetitelja odlučiti i za vojni poziv“ - izjavio je načelnik Odjela za obuku i doktrinu logistike pukovnik Antun Mikić. Dan otvorenih  vrata  traje  od  9 do 15  sati, a Vojarnu  koja  nosi  ime  proslavljene  123. brigade posjetili su učenici osnovnih i srednjih škola kako  bi  vidjeli  vozila  i  tehniku  kojom   danas   raspolažu Oružane  snage  Republike  Hrvatske    na  području  Požeško-slavonske  županije.

Pročitano 7949 puta