Četvrtak, 09 Lipanj 2016 13:50

Ministar branitelja Tomo Medved prisustvovao otkrivanju spomen obilježja u Imrijevcima

Ministar branitelja Tomo Medved jučer je posjetio našu županiju prilikom čega je prisustvovao otkrivanju spomen obilježja u Imrijevcima u čast dvojici hrvatskih branitelja poginulih u Domovinskom ratu na Južnom bojištu. Majke Zorana Petrovića i Zdenka Fržuljevića otkrile su spomenik ispred mjesne kapelice u Imrijevcima čiju je izgradnju financirala Općina Čaglin. Tim povodom okupili su se brojni branitelji i suborci Zorana i Zdenka, predstavnici braniteljskih udruga iz više županija, pripadnici 1. Gradijske brigade čime su svi oni dali dužno poštovanje svojim prijateljima koji nisu imali privilegiju dočekati slobodnu i nezavisnu Hrvatsku. Među brojnim uzvanicima koji su došli odati poštovanje bili su i  požeško-slavonski župan Alojz Tomašević, njegov zamjenik za gospodarstvo Željko Jakopović, gradonačelnik Kutjeva Josip Budimir, načelnik općine Čaglin Dalibor Bardač te mnogi drugi. Prije svečanog otkrivanja spomen obilježja služena je sveta misa u mjesnoj kapelici koju je predvodio vlč. Milan Klobučar, čaglinski, ruševački i zdenkovački župnik. „Imrijevci su  možda malo mjesto po površini i po broju stanovnika, no ono je veliko i ogromno po onom što je dalo i što je utkalo u temelje hrvatske države. Tih devedesetih godina dalo je dva svoja viteza, dva heroja, a oni su pak dali ono najvrijednije-vlastite živote“ rekao je načelnik Bardač. S puno pijeteta o poginulim braniteljima i dvojici Imrijevčana govorio je i požeško-slavonski župan Alojz Tomašević: “Prisjećamo se dvojice vitezova i zahvaljujem se ministru koji je došao ovdje u najistočniji dio Požeško-slavonske županije, u mjesto iz kojeg su dva prijatelja, dva branitelja otišli u 1. Gardijsku brigadu i dali svoje živote u najljepšim mladenačkim godinama ne birajući i ne tražeći gdje će – tisuću kilometara daleko dali su svoje živote kako bi mi imali slobodu. Stoga je važna i današnja poruka – mladi ljudi su dali živote da bi mi danas živjeli a danas je toliko puno nezadovoljstva u svima kao da se zaboravlja kako je bilo tih devedesetih godina. Zato, pokrenimo se, učinimo baš sve da ovu prelijepu domovinu Hrvatsku izgradimo za generacije koje dolaze”. Na kraju se nazočnima obratio ministar Tomo Medved. "Zadovoljstvo mi je što sam došao danas u Imrijevcima na otkrivanje spomen-ploče poginulim hrvatskim braniteljima Zdenku Fržuljeviću i Zoranu Petroviću, poginulim pripadnicima 1. Gardijske brigade koji su u Imrijevcima rođeni, a poginuli su na 1992. godine na južnom, dubrovačkom  bojištu. Ovo je pokazatelj da hrvatski narod i mještani ovog sela ne zaboravljaju svoje hrabre sinove, ali ovo je i poruka mladima. Ohrabrenje je to da se nikada i dok smo mi živi neće zaboraviti žrtva poginulih hrvatskih branitelja“ rekao je ministar Medved u svom govoru. Prije svečanosti u Imrijevcima ministar je posjetio i Čaglin gdje se nakratko susreo s načelnikom Daliborom Bardačem, požeško-slavonskim županom Alojzom Tomaševićem, njegovim zamjenikom Željkom Jakopovićem i gradonačelnikom Kutjeva Josipom Budimirom.

Pročitano 8114 puta