Petak, 10 Lipanj 2016 11:59

Dan Osnovne škole Stjepana Radića Čaglin

U novoj školskoj dvorani Dan škole proslavila je Osnovna škola Stjepana Radića Čaglin. Učenici su ove školske godine sudjelovali u projektu s lokalnim lovačkim društvima Vidra Čaglin i Fazan Ruševo te načelnikom i roditeljima učenika priredili topli obrok za pedesetak domaćinstava starih i nemoćnih koje su osobno i posjetili. U studenom je završena energetska ovojnica na matičnoj školi čime je škola primila novi izgled, a smanjena je i potrošnja energenata. Tijekom ove školske godine učenici su sudjelovali u projektu za darovite učenike koji financira Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa. Riječ je o projektu dramskog i izričajnog stvaralaštva čiji je rad prikazan u igrokazu. Škola je sudjelovala i u natječaju RTL pomaže djeci na kojem je dobila 40 000 kn te su tim sredstvima realizirali projekt opremanja školske knjižnice. Prije nekoliko dana objavljeni su rezultati natječaja na kojem je škola dobila i projekt obnove školske kuhinje,  radovi će se izvršiti tijekom ljeta. Područne škole Djedina Rijeka i Ljeskovica prijavljene su na natječaj za energetsku obnovu što bi osim energetske učinkovitosti dovelo i do kvalitetnijih uvjeta za učenike. Ravnateljica škole Slađana Švajda zahvalila se Požeško-slavonskoj županiji, Razvojnoj agenciji Panora i Općini Čaglin bez kojih ne bi uspjeli realizirati ovako velike projekte. Ove godine osnovnoškolsko obrazovanje završava 23 učenika, a među njima je četvero učenika koji su svih osam godina obrazovanja završilo s odličnim uspjehom te su prikladno i nagrađeni. Nagrađeni su i šahisti, učenici koji su pohodili školu šaha te su se na kraju školovanja natjecali na školskom prvenstvu u šahu. Na županijskom natjecanju prva tri mjesta učenici su osvojili iz predmeta tehničke kulture, matematike i geografije. Zahvaljujući učiteljici Akiko Nishimoto Damjanović jedanaest učenika čaglinske osnovne škole uče japanski jezik koji su predstavili svoju školu na natjecanju govorničkog japanskog jezika. Učiteljica Ivana Razumović napravila je odličan uspjeh sa svojim učenicima koje je odvela na državno natjecanje Lidrano. U ekipi koja predstavlja državno natjecanje u prometu bio je učenik Mate Marković. S obzirom da je ova škola već drugu godinu zaredom sudjelovala na državnom natjecanju u prometu, načelnik općine Čaglin Dalibor Bardač donirao je školi bicikl na kojem će se učenici moći pripremati za buduća natjecanja. Najuzorniji učenik u izboru učiteljskog vijeća prema pedagoškim mjerama ove godine je Karlo Mroček, učenik osmog razreda. Učiteljice su izvrsno pripremile učenike koji su izveli recitacije, plesne i dramske igrokaze. Župan Alojz Tomaševića čestitao je učenicima, učiteljima i ravnateljici Dan škole, a ujedno im je čestitao i na odličnim uspjesima na natjecanjima, ali i na projektima kojima su obnovili i obogatili svoju infrastrukturu. Osim župana Tomaševića svečanoj sjednici prisustvovao je i njegov zamjenik Željko jakopović i načelnik općine Dalibor Bardač.

 

Pročitano 9233 puta