Subota, 25 Lipanj 2016 00:04

Dan općine Kaptol i otvorenje sustava odvodnje i pročišćavanja otpadnih voda za sela Češljakovci i Golo Brdo

Povodom Dana općine Kaptol danas je održana svečana sjednica Općinskog vijeća. Tom prigodom proslavljen je i zaštitnik općine Kaptola, sv. Petar i Pavle prilikom čega su položeni vijenci na mjesnom groblju kod križa. Sjednicu je otvorio predsjednik Općinskog vijeća Damir Poljanac nakon čega je uslijedio govor načelnika Mile Pavičića koji se zahvalio suradnicima u cijeloj općini i županiji te svima koji su pridonijeli radu općini Kaptol. Načelnik je iznio program rada, a govorio je i o ulaganjima i razvoju. Prošlu godinu po svemu je obilježila provedba izgradnje sustava odvodnje i navodnjavanja otpadnih voda za naselja Češljakovci i Golo Brdo koji je danas svečano otvore i pušten u rad, a realiziran je sredstvima iz IPARD programa. “Ovaj projekt vrijedan je nešto više od šest milijuna kuna bez PDV-a,  a njegova realizacije počela je još 2011. godine uz brojne prepreke koje smo ipak uspješno prevladali. Mi po pokazateljima spadamo u srednje općine na području RH, no po proračunskim prihodima nakon ukidanja statusa brdsko-planinskog područja i provedene porezne reforme tijekom prošle godine nismo u poziciji u kojoj smo bili do 2015. godine“ – istaknuo je načelnik dodajući da su prihodi pali za više od 40 posto tako da su osuđeni na golo preživljavanje. „Nastavili smo i u novonastalim okolnostima i to vlastitim sredstvima radove na komunalnoj infrastrukturi i to sustavu odvodnje u Kaptolu i Komarovcima gdje je uloženo 350 tisuća kuna, a u suradnji sa Fondom za energetsku učinkovitost 800 tisuća je uloženo u obnovu dvadeset obiteljskih kuća“ – rekao je načelnik Pavičić. Zahvalio je udrugama, osnovnoj školi i pojedincima na dobrom radu i suradnji. „Krasi vas zajedništvo,mnogo ste postigli u teškim uvjetima, a ova općina pokazuje što njeno djelovanje znači ovdašnjim žiteljima“- u ime gradonačelnika i načelnika izjavila je gradonačelnica Pleternice Antonija Jozić prilikom čega je čestitala Dan općine. „Uz vaše zajedništvo svi možemo suradnjom i razumijevanjem mnogo učiniti na razvoju, stoga pokrenimo gospodarstvo jer Slavonija ima potencijala“ – tom prigodom župan Alojz Tomašević je pozvao mlade ljude da ostaju na ovim prostorima gradeći svoj zavičaj, te istaknuo da poveznica poljoprivrede i turizma može donijeti boljitak Slavoniji i smanjiti uvoz. Na kraju svečane sjednice dodijeljena su priznanja i zahvalnice, a ovogodišnji laureati su DVD Golo Brdo, OŠ Vilima Korajca, ravnatelj Doma zdravlja Požeško-slavonske županije Darko Puljašić, OPG Zdenka Maglajića iz Podgorja, Peter Logar za donaciju vatrogasnih vozila iz austrijske pokrajine Tirol i bivši općinski viječnik Slobodan Manović. Svečanoj sjednici prisustvovali su zamjenici župana Ferdinand Troha i Željko Jakopović, gradonačelnici i načelnici s područja Požeško-slavonske, Bjelovarsko-bilogorske i Virovitičko-podravske županije. 

Pročitano 31294 puta