×

Upozorenje

JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 689
Petak, 07 Ožujak 2014 17:07

U Lipiku položen kamen temeljac za izgradnju hladnjače

Požeško - slavonski župan Alojz Tomašević i direktor tvrtke Frutarija Zlatko Matijašević jučer su u Lipiku svečano položili kamen temeljac za izgradnju ULO hladnjače za voće. Kapacitet hladnjače je tri tisuće tona, a ukupna vrijednost investicije iznosi tri milijuna eura i sufinancirana je sredstvima IPARD-a u iznosu od 450 tisuća eura. Investitori planiraju zaposliti petnaestak novih radnika u hladnjači što je od velikog značaja za lipički kraj koji se još uvijek oporavlja od ratnih rana.

Župan Tomašević čestitao je investitoru i pozdravio njegovu odluku da gradi u Slavoniji te tom prigodom rekao: "Požeško - slavonska županija sa svojih 85 tisuća hektara poljoprivredne površine, sa svojih 75 tisuća stanovnika prepoznaje ovakve projekte i priželjkuje ih sve više. Kroz nove nasade koje želimo poticati i širiti u našoj županiji ljudi će imati prilike svoje proizvode plasirati putem vas na druga tržišta". Direktor Frutarije Matijašević rekao je: "Frutarija će dati hranu, pomoć i zaposliti petnaestak ljudi direktno i jedan veliki broj ljudi indirektno putem otkupa voća. Najbitnije je da ovom investicijom omogućavamo ljudima ostanak na svojoj zemlji kroz uzgoj voća i povrća".

Tvrtka Frutarija dolazi iz Splita i u hrvatsko - ruskom je vlasništvu, a na svečanom polaganju bili su i ruski predstavnici Andrej i Maxim Citrinović. Gradonačelnik Lipika Vinko Kasana izrazio je veliko zadovoljstvo dolaskom novog investitora u njegov grad i zahvalio bivšem gradonačelniku Haramiji koji je započeo sa ovim projektom. Završetak gradnje hladnjače planira se u srpnju 2014. godine.

Pročitano 6441 puta