Petak, 05 Rujan 2014 12:13

Projekt proizvodnje i prerade industrijske konoplje na području Požeško - slavonske županije

Zamjenik župana Željko Jakopović u četvrtak je ugostio vlasnika tvrtke C.B.D. d.o.o., gospodina Jana Landa Larsena s partnerima. Tvrtka C.B.D. d.o.o. nositelj je svih aktivnosti projekta proizvodnje i prerade industrijske konoplje, a posrednik u realizaciji je tvrtka CoCro j.d.o.o. Ovaj susret nastavak je razgovora od prošlog proljeća kada je probno posijano 15-ak hektara industrijske konoplje na OPG-u Rosipal. Danski ulagači spremni su nastaviti sa sijanjem industrijske konoplje i proširiti je na najmanje pet tisuća hektara te izgraditi tvornicu za preradu industrijske konoplje, banku sjemena konoplje, znanstveno-istraživački centar, svinjogojsku farmu te ulagati u turizam na području Požeško – slavonske županije. Ukupna vrijednost projekta izgradnje tvornice za preradu industrijske konoplje iznosi 10 milijuna eura. Projekt sijanja industrijske konoplje proširio bi se na cijelu Slavoniju i Baranju, a sjedište svega bilo bi u Požegi.

Pročitano 11825 puta