Ponedjeljak, 20 Lipanj 2016 22:51

Pomoćnik ministra poduzetništva i obrta u posjetu Požeško-slavonskoj županiji

Danas je u Hrvatskoj gospodarskoj komori  u suradnji s Razvojnom agencijom  Požeško-slavonske županije Panorom i Ministarstvom poduzetništva i obrta organizirana prezentacija predstavljanje mjera i programa poticanja poduzetništva pod nazivom „MINPO je tu za vas“ prilikom čega su poduzetnici informirani o Zakonu o poticanju ulaganja i njegovoj provedbi u praksi te o mogućnostima korištenja potpora za malo i srednje poduzetništvo i dodjelu bespovratnih sredstava iz EU fondova. „Želimo na što jednostavniji način, što više sredstava približiti hrvatskim poduzetnicima i obrtnicima što će na kraju rezultirati novim zapošljavanjima i boljitkom za sve nas. Pojednostavili smo postupak same prijave projekta, rok obrade je maksimalno devedeset dana, a i minimalni iznosi su puno manji u odnosu na prijašnje razdoblje i vjerujem da će ovakav pristup omogućiti plasiranje sredstava što širem krugu poduzetnika, a ne samo u određenim centrima koji su financijski jači“ -rekao je Mario Antonić, pomoćnik ministra poduzetništva i obrta. Predstavljene su mjere, a najmanja vrijednost investicija za ostvarenje potpora smanjena je na 150.000 Eura, za investicijski ciklus od tri godine. „Danas su nam ovdje predstavnici Ministarstva poduzetništva i obrta i prezentirat će poduzetnicima i obrtnicima, najave natječaja iz E - impulsa 2016 i EU fondova te novi zakonodavni okvir za poticanje ulaganja u Republici Hrvatskoj“ - izjavila je Senka Horvat, direktorica  Regionalne razvojne agencije Požeško – slavonske županije. Prezentaciju o mogućnostima korištenja sustava potpora za ulaganje koje pruža Zakon o poticanju ulaganja održala je Ljiljana Zajc, voditeljica Službe za poticanje investicija. Prikazan je postupak prijave, odobravanja i korištenja potpora te praćenje odobrenih projekata ulaganja i nadzora nad korištenjem potpora i ostala pitanja u vezi primjene pravila o regionalnim potporama, a prezentaciju natječaja za dodjelu sredstava iz strukturnih fondova EU te najavu natječaja iz E- IMPULSA održala je Mila Čorić, stručna savjetnica u Upravi za EU programe i projekte. Župan Alojz Tomašević zahvalio se predstavnicima Ministarstva i suradnicima na dolasku i predstavljanju projekata domaćim poduzetnicima te je zaželio još kvalitetniju suradnju s poduzetnicima i veću iskoristivost potpora.

Pročitano 6702 puta