Srijeda, 06 Kolovoz 2014 08:48

Obilježen Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja

Polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća kod spomenika poginulim hrvatskim braniteljima na Trgu 123. brigade u Požegi obilježen je Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja. Vojno - redarstvenom akcijom Oluja 05. kolovoza 1995. godine oslobođen je grad Knin. Njegovim oslobađanjem ostvaren je najvažniji strateško - politički i vojni cilj, ne samo operacije Oluja nego i cijelog Domovinskog rata. Brojna izaslanstva odala su počast najzaslužnijima za slobodnu i neovisnu Republiku Hrvatsku - poginulim hrvatskim braniteljima, a u ime Požeško - slavonske županije počast su odali zamjenikk župana Željko Jakopović, tajnik županije Željko Obradović i viši referent za hrvatske branitelje Miroslav Bagarić. Župan Alojz Tomašević nazočio je središnjoj proslavi Oluje u gradu Kninu.

Pročitano 3436 puta