Četvrtak, 07 Kolovoz 2014 12:44

Župan u obilasku kapitalnih investicija na području općina Kaptol, Velika i Jakšić

Župan Alojz Tomašević u pratnji načelnika općine Kaptol Mile Pavičića, načelnika općine Velika Vlade Bobana, načelnika općine Jakšić Ivice Kovačevića i direktora tvrtke Tekija d.o.o. Ante Kolića, obišao je danas radove na izgradnji magistralnog vodovoda Velika - Kutjevo, magistralnog plinovoda Vetovo - Trenkovo i kanalizacije u Treštanovcima. Načelnik općine Kaptol Pavičić izrazio je svoje zadovoljstvo investicijama: "Radi se o dvije velike kapitalne investicije kako za općinu Kaptol tako i za susjednu općinu Velika i grad Kutjevo. Magistralni vodovod Velika - Kutjevo doprinijeti će kvalitetnijoj vodoopskrbi, a magistralni plinovod pružit će mogućnost razvijanja distributivne plinske mreže na području Kaptola". Načelnik općine Velika Boban dodao je kako je u Velikoj veliki interes javnih ustanova za spajanje na plinsku mrežu, ali ima i dosta interesa kućanstava. " Investicija je vrijedna 2 milijuna kuna i za sada će se moći spojiti samo ulice kojima prolazi magistralni plinovod, dakle Strossmayerova i dr. Franje Tuđmana, ali pokrenuli smo postupak širenja mreže kroz cijelo naselje" rekao je načelnik Boban. Kanalizacija u Treštanovcima financirana je sredstvima iz IPARD-a i prema riječima načelnika Kovačevića u mjesecu rujnu bi trebala biti završena. Nakon obilaska radova župan Alojz Tomašević je rekao: "Iznimno sam zadovoljan suradnjom i zalaganjem naših načelnika u razvoju svojih općina  jer na nama je da učinimo sve kako bi  našim žiteljima osigurali dobar i kvalitetan život. Ove investicije vrijedne su gotovo 12 milijuna kuna i ovim putem se zahvaljujem Hrvatskim vodama, ali i direktoru Tekije te načelnicima općina s kojima već nekoliko godina radimo na projektu zatvaranja prstena vodovoda i plinovoda za potrebe naših građana". Župan Tomašević osvrnuo se i na stanje u županiji nakon obilnih kiša: "Nažalost, treći puta u samo dva i pol mjeseca ponovno smo bili pod opasnošću od poplava. Jučer i noćas poduzete su apsolutno sve mjere i svi su bili u stanju pripravnosti u slučaju izlijevanja Orljave. Na sreću, kiša je tijekom noći stala i ono najgore nije se ponovilo". Župan je najavio traženje od nadležnih čišćenje tokova rijeka i vađenje pijeska te  akumulaciju Kamenska kao strateški projekt.

Pročitano 4583 puta