Petak, 22 Kolovoz 2014 08:26

Hodočašće u Voćin

Župan Alojz Tomašević, zajedno sa svojim zamjenikom Ferdinandom Trohom jučer je pješačio, sa tisućama drugih hodočasnika prema svetištu Majke Božje u Voćinu.

Za vrijeme rata, u prosincu 1991. godine crkva u Voćinu biva razorena do temelja, međutim slika Majke Božje, čašćena nazivom „Majka od Utočišta“ je sačuvana od navedenih razaranja. Sliku voćinske Gospe u Dijecezanski muzej u Zagrebu pohranio je voćinski župnik još 1940. godine. Ona je 1999. godine u procesiji svečano vraćena u Voćin.

Župan Tomašević, sa zamjenikom krenuo je iz Stražemana prema 35 km udaljenom Voćinu. Nakon dvadesetak kilometara hodočasnici su dočekani u lovačkoj kući LD „Jelen.“

Po dolasku, uslijedilo je središnje euharistijsko slavlje, koje je predvodio msgr. Antun Škvorčević.

Pročitano 5610 puta