Četvrtak, 11 Rujan 2014 13:59

Nakon cijelonoćnog i jutarnjeg obilaska poplavljenih područja župan Tomašević sazvao Krizni stožer

Nakon što je cijelu noć i jutro proveo u obilasku poplavljenih područja na području Pakraca, Lipika i Brestovca požeško - slavonski župan Alojz Tomašević po povratku u Županiju sazvao je Stožer za zaštitu i spašavanje Požeško - slavonske županije. "Ovoga puta nije problem niti jedna rijeka niti Pakra niti Orljava nego bujice koje su nastale zbog velike količine padalina u vrlo kratkom roku. Centar grada Pakraca i Lipika noćas je bio pokriven vodom, ulice su doslovno postale riječna korita. Voda je ulazila u podrume, kuće, i podrum Specijalne bolnice u Lipiku bio je poplavljen. Pravovremenom reakcijom ljudi spriječena je veća materijalna šteta. U nekim dijelovima naše Županije opet je, nažalost, došlo do evakuacije stoke. Sve ekipe moraju biti spremne i u stanju pripravnosti" rekao je na sastanku Stožera župan Tomašević. Pročelnik područnog ureda Državne uprave za zaštitu i spašavanje, Slavko Marinac, izvijestio je prisutne o trenutnom stanju: "Do prije sat vremena zabilježili smo 500 poziva vezanih uz vremenske nepogode, naročito sa područja Pakraca i Lipika. U dogovoru sa vatrogasnim službama tijekom noći podigli smo sva društva sa područja koja su bila ugrožena Pakrac, Lipik, Brestovac i Požega, a ostale smo stavili u stanje pripravnosti. Najvećih problema bilo je na području Pavlovaca i Deževaca gdje je tijekom noći zbog poplavljenih farmi došlo do evakuacije stoke". Prema riječima Miroslava Taborskog iz Hrvatskih voda razloga za paniku nema jer je vodostaj Orljave u padu, a oborina bi ovih dana, prema prognozama, trebalo biti sve rijeđe i sve manje.

Pročitano 3909 puta