Ponedjeljak, 15 Rujan 2014 09:37

U Požegi održano Državno prvenstvo u oranju

U organizaciji Požeško - slavonske županije i Hrvatske udruge za organizaciju natjecanja u oranju protekloga vikenda u Požegi održano je 12. natjecanje u oranju Republike Hrvatske i 3. natjecanje u oranju konjima Republike Hrvatske. Natjecanje je otvorio požeško - slavonski župan Alojz Tomašević koji je tom prigodom rekao: "Dragi natjecatelji, dragi orači, vi ste oni koji predstavljate tradiciju i duh našeg čovjeka, obitelji i koji pripremate zemlju za sjetvu plodova od kojih živimo. Danas se ovdje natječu predstavnici iz 16 hrvatskih županija što mi je posebno drago. Svima vama želim puno uspjeha i proglašavam natjecanje otvorenim". Uz požeško - slavonskog župana otvorenju su nazočili i zamjenik župana za gospodarstvo Željko Jakopović, zamjenik Virovitičko - podravskog župana Zdravko Dijaković, predsjednik svjetske udruge za organizaciju natjecanja u oranju Tugomir Majdak, predsjednik Hrvatske udruge za organizaciju natjecanja u oranju Ivan Katalinić, zamjenik gradonačelnika Požege Darko Puljašić, najuzoritija žena Požeško - slavonske županije Manda Štimac te mnogi drugi. Pedesetak natjecatelja iz šesnaest hrvatskih županija natjecalo se u tri kategorije, a najbolji su bili: u kategoriji - ravnjaci- pobijedio je Tomislav Kuharić iz Krapinsko - zagorske županije, u kategoriji - premetnjaci - pobijedio je Milenko Hrgović iz Virovitičko - podravske županije i u kategoriji oranja konjskom zapregom najbolji je bio Ivan Despotović iz Bjelovarsko - bilogorske županije. U organizaciji natjecanja sudjelovali su još i Savjetodavna služba, Poljoprivredno - prehrambena škola Požega, Obrtnička škola Požega, Đački dom Požega, Turistička zajednica Požeško - slavonske županije i grada Požege.

Pročitano 4085 puta