Ponedjeljak, 06 Listopad 2014 12:00

Povodom Dana Grada u Lipiku otvorena nova hladnjača za voće

Stanovnici Grada Lipika proslavili su svoj dan, u subotu, na blagdan sv. Franje Asiškoga. Obilježavanje Dana Grada Lipika započelo je odavanjem počasti poginulim hrvatskim braniteljima na gradskom groblju u Lipiku gdje su brojna izaslanstva položila  vijence i zapalila svijeće. Ispred  Požeško - slavonske županije počast su odali župan Alojz Tomašević i njegov zamjenik Ferdinand Troha. Sveta misa služena je u župnoj crkvi Svetog Franje Asiškog u Lipiku. Prigodom Dana Grada Lipika župan Tomašević svečano je otvorio novu ULO hladnjaču za voće i proizvodnju sokova u Poduzetničkoj zoni II u Lipiku. "Na ovom mjestu bilo je blato kada smo prije pet mjeseci postavljali kamen temeljac. Bila je to dobra simbolika jer u vrijeme kada se privreda nalazi u teškim uvjetima postoje hrabri ljudi koji ne staju i idu naprijed. To je dokaz, da i ako iz blata krenemo, možemo stvarati ovakve objekte u budućnosti" rekao je župan Tomašević te nakon toga sa direktorom tvrtke Frutarija Zlatkom Matijaševićem simboličnim rezanjem vrpce otvorio objekat. Vrijednost navedene investicije je 3 milijuna eura te je dijelom financirana iz IPARD programa Europske unije. Hladnjača, kapaciteta tri tisuće tona, trenutno zapošljava deset djelatnika dok se u skorijoj budućnosti planira zaposliti još sedam novih. Nakon otvorenja hladnjače održana je Svečana sjednica Gradskog vijeća grada Lipika.

Pročitano 4514 puta