Utorak, 07 Listopad 2014 13:45

Sedmi "Sajam poslova" u Požegi

Danas je u požeškoj Gimnaziji u organizaciji požeškog područnog ureda Hrvatskog zavoda za zapošljavanje organiziran sedmi po redu „Sajam poslova“. Na sajmu se predstavilo desetak poslodavaca s područja Požeško – slavonske županije. Sajam je otvorio župan Alojz Tomašević, a otvorenju su prisustvovali i gradonačelnik grada Pakraca Davor Huška, zamjenik gradonačelnika grada Požege Darko Puljašić i zamjenik gradonačelnice grada Pleternice Domagoj Katić. Okupljene je u ime organizatora pozdravila predstojnica područnog ureda Zavoda za zapošljavanje Marija Užar te domaćin, ravnatelj požeške Gimnazije Pavle Bucić. Župan Alojz Tomašević naglasio je u svom govoru kako je važno zajedništvo, suradnja i razmjena ideja što je i polazna točka u  izradi Razvojne strategije županije. Naglasio je kako je  gospodarstvo jedina garancija i temeljni uvjet opstojnosti na ovim prostorima te je važna suradnja svih kako bi mladi ostali i zaposlili se u Požeško – slavonskoj županiji. Nakon otvorenja održana je završna konferencija projekta „Lokalno partnerstvo za zapošljavanje protiv lokalnih problema nezaposlenosti“. Projekt je financirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda, programa Lokalne inicijative za poticanje zapošljavanja. Rezultate projekta koji se provodio 12 mjeseci prezentirala je voditeljica projekta Martina Keller, a kroz projekt je dizajniran vizualni identitet Lokalnog partnerstva za zapošljavanje i slogan „Ljudi su zlato Zlatne doline“. U sklopu sajma organiziran je okrugli stol na temu „Obrazovanje za poduzetništvo“ te tribina „EURES - mogućnosti zapošljavanja na EU tržištu rada“.

Pročitano 4776 puta