Četvrtak, 16 Listopad 2014 14:55

Požeško-slavonsku županiju posjetili mladi iz cijele Europe

Županijska vijećnica danas je bila prepuna mladih ljudi, osnovnoškolaca, i njihovih učitelja iz cijele Europe. Gostima iz Švedske, Francuske, Poljske, Mađarske, Turske, Slovačke i Litve zamjenik župana Ferdinand Troha poželio je dobrodošlicu  i kratkim izlaganjem proveo ih kroz bogatu povijest Županije. U pratnji stranih učenika bili su ravnatelj i učenici OŠ Mladost iz Jakšića i načelnik općine Jakšić Ivica Kovačević. Jakšička osnovna škola od školske godine 2013./2014. sudjeluje u projektu Comenius multilatelarna školska partnerstva u organizaciji Agencije za mobilnost i programe Europske unije. Prošle godine učitelji i učenici bili su na četiri stručna putovanja u Turskoj, Švedskoj, Litvi i Slovačkoj, a ove godine oni su domaćini  školama partnerima iz navedenih sedam zemalja. 

Pročitano 4239 puta