Utorak, 21 Listopad 2014 09:19

Održan radni sastanak Gospodarsko - socijalnog vijeća Požeško - slavonske županije

U Županijskoj vijećnici održano je Gospodarsko - socijalno vijeće Požeško - slavonske županije na kojemu se raspravljalo o problematici "rada na crno" i izvješću o radu zdravstvenih ustanova kojima je osnivač županija. Osim nazočnih članova Gospodarsko - socijalnog vijeća na sastanku su sudjelovali ministar rada i mirovinskog sustava Mirando Mrsić i požeško - slavonski župan Alojz Tomašević. Ministar Mrsić, prije početka radnog dijela, pohvalio je Požeško - slavonsku županiju: "Požeško - slavonska županija jako dobro je iskoristila mjere  zapošljavanja bez zasnivanja radnog odnosa. Cilj moje posjete Županiji je Gospodarsko - socijalno vijeće jer smatramo da lokalna Gospodarsko - socijalna vijeća treba promovirati i unaprijediti". Župan Tomašević zahvalio je ministru na dolasku u županiju i izrazio nadu u rješavanje problematike: "Nadam se da ćemo na Gospodarsko - socijalnom vijeću otvoriti teme koje su od bitnog značaja za našu županiju. Vrlo je važna priprema novog poreza na dohodak prema kojemu će jedinice lokalne i regionalne samouprave izgubiti znatna financijska sredstva. Na kratkom sastanku prije ovoga ministar Mrsić je rekao da do toga neće doći jer postoje načini izravnavanja." Zaključci sa Gospodarsko - socijalnog vijeća, nakon dvosatnog sastanka, su usvojeni, a novi sastanak zakazan za početak iduće godine.

Pročitano 3591 puta