Ponedjeljak, 03 Studeni 2014 12:09

Novosti iz Regionalne razvojne agencije Panora

 

Ministarstvo poduzetništva i obrta dodijelilo je Regionalnoj razvojnoj agenciji sredstva iz programa Poduzetnički impuls za provođenje aktivnosti poticanja poduzetništva i obrtništva za 2014. godinu. Cilj projekta je poboljšanje investicijskog okruženja u Požeško-slavonskoj županiji, podizanje razine znanja i vještina poduzetnika kroz pružanje informacija, edukacije i savjetovanja te unapređenje kvalitete i prepoznatljivosti rada same agencije. Osnovne aktivnosti projekta obuhvaćaju radionice o načinu i važnosti privlačenja stranih investitora na kojima će sudjelovati gradovi i općine, a dodatno će se izraditi i brošure za potencijalne investitore.  Za poduzetnike će biti organizirane edukacije o temama: „Kako unaprijediti poslovanje (brand, marketing)“ i „Izvozna orijentacija poduzetnika Požeško-slavonske županije – prilagodba novim uvjetima poslovanja na tržištu EU“.
Više o programu saznajte na linku: Poduzetnički impuls

Regionalna razvojna agencija kao regionalni koordinator Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije od rujna do studenog održava edukacije kojima je cilj podići razinu znanja polaznika o procesu pripreme projekata prihvatljivih za financiranje iz fondova EU. Edukacija je namijenjena djelatnicima javnih ustanova, osnovnih i srednjih škola Požeško-slavonske županije, te djelatnicima regionalne i lokalne samouprave. Polaznici edukacije će ovladati znanjima i tehnikama neophodnim u procesu pripreme i provedbe projekta, što drugim riječima nazivamo upravljanje projektom. Nakon savladavanja vještina upravljanja projektom, polaznici edukacije biti će upoznati i s državnim potporama i EU fondovima te izradom studija predizvedivosti/studija izvedivosti i analizom troškova i koristi. Edukacije su sufinancirane iz potprograma „Jačanje ljudskih potencijala na lokalnoj i područnoj (regionalnoj) razini za učinkovitu pripremu i korištenje fondova Europske unije“ Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije. Prva edukacija „Državne potpore i EU fondovi“ održat će se 6. studenog 2014. s početkom u 10 sati u velikoj dvorani Hrvatske gospodarske komore u Požegi.
Poziv na edukaciju: Poziv.pdf

Pročitano 4820 puta