Ponedjeljak, 10 Studeni 2014 09:59

Obilježena obljetnica osnutka 123. brigade Požega

Protekloga vikenda svečano je obilježena dvadeset i treća obljetnica osnutka 123. brigade Požega. U petak, večer uoči obljetnice, u Županijskoj gospodarskoj komori održano je predstavljanje knjige "Luč Hrvata" umirovljenog hrvatskog časnika, pisca i skladatelja Ante Nadomira Tadića Šutre. "Nemoj me nikad zanijekat brate, niti se stidjet ove svete stijene! Ja sam umro za Hrvatsku i za te, ti živi Hrvatsku i živi mene!" ovim stihovima pjesnik Šutra započeo je predstavljanje svoje desete knjige. Predstavljanju su nazočili župan Alojz Tomašević, zamjenik župana Ferdinand Troha, predstavnik Koordinacije udruga hrvatskih branitelja Požeško - slavonske županije brigadir Krešimir Pavelić, pripadnici 123. brigade i mnogi drugi. U subotu ujutro brojna izaslanstva predvođena izaslanstvom udruga proisteklih iz Domovinskog rata i obiteljima poginulih pripadnika 123. brigade položila su vijence i zapalila svijeće na Trgu 123. brigade kod spomenika poginulim hrvatskim braniteljima, kod spomenika 123. brigade i kod biste prvog hrvatskog predsjednika dr. Franje Tuđmana. U ime Požeško - slavonske županije počast su odali župan Alojz Tomašević i njegovi zamjenici Ferdinand Troha i Željko Jakopović. Nakon polaganja vijenaca u Katedrali sv. Terezije Avilske požeški biskup msgr. Antun Škvorčević predvodio je svetu misu za sve poginule i umrle pripadnike 123. brigade Požega.

Pročitano 3772 puta