Četvrtak, 13 Studeni 2014 14:48

Održan sastanak na temu osnivanja centra za gospodarenje otpadom

U Županijskoj vijećnici danas je održan sastanak na temu osnivanja regionalnog centra za gospodarenje otpadom. Na sastanku su sudjelovali požeško - slavonski župan Alojz Tomašević i njegov zamjenik Željko Jakopović, koprivničko-križevački župan Darko Koren, brodsko - posavski župan Danijel Marušić i njegov zamjenik Davor Vlaović te direktor regionalnog centra za gospodarenje otpadom sjeverozapadne Hrvatske Mladen Jozinović. Ulaskom u Europsku uniju Hrvatska se obvezala da će do 2018. godine uspostaviti regionalne centre za gospodarenje otpadom, ukupno njih trinaest. Tako će se otpad iz Požeško - slavonske i djela Sisačko - moslavačke županije u skorijoj budućnosti odvozit  u susjednu Brodsko - posavsku županiju, na lokaciju Šagulje pored Nove Gradiške gdje će biti izgrađen regionalni centar za gospodarenje otpadom. Lokaciju u Šaguljama odredilo je Ministarstvo zaštite okoliša, a izgradnja regionalnog centra financirat će se iz fondova Europske unije.

Pročitano 3672 puta