Ponedjeljak, 17 Studeni 2014 12:40

Dobrovoljno vatrogasno društvo Požega obilježilo 140 godina postojanja

Dobrovoljno vatrogasno društvo Požega protekloga vikenda obilježilo je 140 godina svoga postojanja. Obilježavanje visoke obljetnice započelo je u petak izložbom povijesnih dokumenata i svečanim koncertom Glazbene škole Požega. Dan poslije, u subotu, služena je misa zadušnica za preminule vatrogasce i položeni su vijenci kod spomenika poginulim hrvatskim braniteljima na Trgu 123. brigade u Požegi. Nakon odavanja počasti poginulim hrvatskim braniteljima na Trgu sv. Trojstva održan je svečani koncert Gradske limene glazbe, a na prostoru OŠ Julija Kempfa združena taktička vatrogasna vježba. Župan Alojz Tomašević i njegov zamjenik Željko Jakopović pogledali su vatrogasnu vježbu te nazočili Svečanoj sjednici Skupštine Dobrovoljnog vatrogasnog društva Požega.

Pročitano 4017 puta