Ponedjeljak, 17 Studeni 2014 13:20

Župan Tomašević primio Hrvate iz Boke Kotorske

U Županijskoj vijećnici župan Alojz Tomašević primio je Hrvate iz Boke Kotorske, članove Hrvatskog građanskog društva Crne Gore. Bokeljski Hrvati u Požegu su došli na poziv dr. Josipa Fajdića, predsjednika LZD "Vila Velebita" koji ih je i doveo na prijem kod župana u društvu vinskog kardinala Vlade Bauera. Župan Tomašević zahvalio im je na dolasku i promicanju hrvatske kulture izvan granica naše Domovine. Članica Hrvatskog građanskog društva Crne gore, Dijana Milošević, upoznala je župana sa djelovanjem društva i promicanjem kulture među mladima preko mandolinskog orkestra "Tripo Tomas" kojega su požežani imali prigodu čuti na koncertu u Gradskom kazalištu. Hrvatsko građansko društvo Crne Gore osnovano je 2001. godine i okuplja 1500 članova sa svrhom da promovira i predstavlja interese hrvatske nacionalne manjine u Crnoj Gori.

Pročitano 4571 puta