Utorak, 02 Prosinac 2014 14:29

Obilježena tužna obljetnica pogibije jedanaestorice hrvatskih branitelja na bazi "Papuk"

Davor Dragić, Jozo Koutni, Tade Nikić, Branko Peći, Damir Pišmiš, Tomo Perić, Tomislav Pranjković, Vinko Tomašević, Ivica Zlomislić, Anđelko Tule, Tomislav Vužić - Mohenski. Imena su to jedanaestorice hrvatskih branitelja poginulih 02. prosinca 1991. godine na bazi "Papuk" u blizini Velike za koje su danas brojna izaslanstva položila vijence i zapalila svijeće. U ime Požeško -slavonske županije počast su odali župan Alojz Tomašević i njegovi zamjenici Ferdinand Troha i Željko Jakopović. Molitvu za poginule predvodio je velički župnik Mario Sanić, a u spomen na mlade vitezove Udruga uzgajivača malih životinja pustila je u zrak 11 bijelih golubova. Nakon obilježavanja obljetnice kod spomen obilježja na Papuku načelnik općine Velika Vlado Boban pozvao je sve sudionike na toplu okrijepu. Tom prigodom župan Tomašević uputio je riječi zahvale i ohrabrenja roditeljima poginulih hrvatskih branitelja i istaknuo kako se žrtva njihovih hrabrih sinova nikada ne smije zaboraviti.

Pročitano 4456 puta