Petak, 05 Prosinac 2014 07:19

Općina Jakšić podigla spomenik poginulim hrvatskim braniteljima

"Putniče stani na tren pred spomenom ovim, pokloni se jer njihove su sjene tvoje jučer, danas, sutra" riječi su koje stoje na spomeniku poginulim hrvatskim braniteljima u Jakšiću koji je , povodom Dana općine, podigla općina Jakšić u spomen poginulih hrvatskih branitelja sa područja Općine. Za Domovinu život svoj su dali Miro Papac, Ante Brković, Robert Sesar, Zoran Gruber, Vinko Pečur, Josip Glavaš, Dražen Šilhan. Svečanom otvorenju spomenika nazočili su roditelji i obitelji poginulih hrvatskih branitelja, požeško - slavonski župan Alojz Tomašević, načelnik općine Jakšić Ivica Kovačević i mnogi drugi. Mješoviti pjevački zbor Matice umirovljenika Jakšić izveo  je nekoliko prigodnih skladbi. Nakon završene svečanosti u župnoj crkvi Sv. Barbare služena je sveta misa te po završetku mise Svečana sjednica Općinskog vijeća općine Jakšić.

Pročitano 4872 puta