Utorak, 17 Veljača 2015 13:44

Župan održao koordinaciju sa gradonačelnicima i načelnicima

Župan Alojz Tomašević održao je danas u Županijskoj vijećnici koordinaciju sa gradonačelnicima i načelnicima Požeško - slavonske županije. Teme koordinacije bile su infrastrukturni projekti na području županije i bioplinska postrojenja. "Jedna od važnijih tema današnje koordinacije bila je stanje projekata na području županije. Sve općine i gradovi intenzivno pripremaju projekte. U pripremi su projekti vrijedni oko šest milijardi kuna, uglavnom se radi o infrastrukturnim projektima. Projekti od kojih ne odustajemo su izlazak na autocestu i akumulacija Kamenska. Također su tu i privatni investitori koji žele ulagati u našoj županiji. Kao primjer navest ću privatnog investitora koji želi u Lipiku izgraditi tvornicu stakla sa 800 novih radnih mjesta, investicija vrijedna 260 milijuna eura. Mi kao županija činimo i činit ćemo sve da zainteresirani investitori ostanu u našoj županiji" rekao je župan Alojz Tomašević. Gradonačelnica grada Pleternice Antonija Jozić kao najveći problem istaknula je nedostatak natječaja:"Grad Pleternica ima projekata u vrijednosti preko 300 milijuna kuna. Nažalost, projekti stoje i čekaju jer natječaja nema. Jedini natječaji koji su raspisani u ovoj godini su natječaji Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost".

Pročitano 3940 puta