Četvrtak, 12 Ožujak 2015 14:21

Svečano obilježen Dan grada Požege

Polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća kod križa na groblju sv. Ilije, potom kod spomenika poginulim hrvatskim braniteljima na Trgu 123. brigade započelo je danas obilježavanje Dana grada Požege i Grgureva. Svečanoj sjednici Gradskog vijeća održanoj u kazalištu nazočili su mnogi uglednici među kojima i izaslanik predsjednice Republike Hrvatske požeško-slavonski župan Alojz Tomašević, potpredsjednik Sabora RH akademik Željko Reiner, izaslanik požeškog biskupa msgr. Josip Devčić, saborski zastupnici Franjo Lucić, Dražen Đurović i Branko Kutija te gradonačelnik Vedran Neferović. Sjednicu je otvorio predsjednik Gradskog vijeća Nino Smolčić nakon čega je i video zapisom prikazano što je učinjeno u proteklih godinu dana na području grada Požege. Prisutnima su se obratili i gradonačelnik Vedran Neferović, potpredsjednica Udruge gradova Josipa Rimac, izaslanik predsjednice RH Alojz Tomašević te akademik Željko Reiner. Na sjednici su dodijeljena javna priznanja. Kolektivne nagrade Grada Požege dobili su Glazbena škola Požega, Javna vatrogasna postrojba Požega i Agronom d.o.o. Požega. Godišnju nagradu dobio je glazbenik Zvjezdan marjanović, a gospođa Vera Šimunović dobila je povelju humanosti. Nagradu za životno djelo Grad Požega dodijelio je dr.sc. Antunu Lovriću.

Pročitano 4291 puta